Bio-Beauty jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków organicznych marek Absolute Organic, Alva, Aubrey, Essential Care, Born to Bio, Green People, Bjobj, Masmi, Organix Cosmetix, Planete Bleue, Speick, Tea Tree i Eostra.

Wszystkie produkty oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty niezależnych organizacji certyfikujących stanowiące niezależną gwarancję, że: zawierają możliwie maksymalną ilość składników pochodzących z upraw organicznych, są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska, produkty ani żaden z ich składników nie są testowane na zwierzętach, są wolne od potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych.

100% certyfikowanych surowców analizowanych jest przez toksykologów, ekspertów w dziedzinie naturalnych surowców.

100% formuł nie zawiera parabenów, silikonów, eteru, glikoli, barwników, soli, aluminium, olejów mineralnych, chemicznych filtrów słonecznych.

Teoretycznie każdy konsument ma dostęp do składu kosmetykow jakich używa, gdyż prawo nakłada na producentów obowiązek, umieszczania tych informacji na opakowaniu produktu. Jednak w praktyce jest trudne do spełnienia wymienianie tam wszystkich składników.

Bio-Baauty traktuje to zobowiązanie bardzo poważnie. Każdy sprzedawany przez nas kosmetyk organiczny ma certyfikat Soil Association lub Cosmebio Ecocert. Co daje gwarancję że składa się on z produktów naturalnych, które są najlepsze dla skóry i włosów. Składniki które są zawarte w naszych kosmetykach są wybierane spośród najbardziej łagodnych i skutecznych.

Około 9000 substancji chemicznych jest regularnie używanych w przemyśle kosmetycznym spośród których część działa szkodliwe dla zdrowia. Oczywiście są one stosowane w na tyle małych ilościach, że kosmetyki je zawierające spełniają wymogi przepisów sanitarnych i są dopuszczone do sprzedaży. Jednak skutki długotrwałego stosowania tych substancji i gromadzenia w organizmie moga byc przyczyna wielu alergii i chorób.

Ostatnio przeprowadzane badania mowia wprost ze nawet niewielkie ilości szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach i stosowanych przez wiele lat może być zagrożeniem dla zdrowia.

www.biobeauty.pl